Cenisz sobie codzienny komfort? Przykładasz dużą wagę do higieny? W takim razie powinieneś rozważyć zakup WC z bidetem. Urządzenia znane także jako toalety myjące, to w Polsce wciąż rozwiązanie stosunkowo rzadko stosowane. Czy więc opłaca się je kupić? Kto powinien postawić na WC z bidetem? Opinie klientów, zalety, wady i ceny – tutaj znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat tego rozwiązania.
Toaleta myjąca – zalety i wady. Kiedy się opłaca?
Toaleta myjąca łączy funkcje klasycznego WC oraz bidetu. Dzięki temu z jednej strony umożliwia spełnianie potrzeb biologicznych, z drugiej posiada funkcje myjące i suszące, które pozwalają zadbać o miejsca intymne.
Zalety WC z bidetem
Dlaczego warto zdecydować się na zakup toalety z bidetem?
– zajmują o połowę mniej miejsca niż osobne WC i bidet, co pozwala na ich montaż nawet w niewielkiej łazience w bloku;
– łatwa i komfortowa pielęgnacja miejsc intymnych, którą można wykonać bez konieczności przechodzenia na nowe miejsce;
– wysoki poziom higieny, który zapewniają rozbudowane funkcje myjące i suszące, regulowany strumień wody, temperatura itp.;
– duża wygoda w czasie spełniania potrzeb biologicznych i mycia, toalety myjące oferują podgrzewane siedziska, neutralizują nieprzyjemne zapachy;
– brak podrażnień związanych z używaniem papieru toaletowego czy chusteczek, które z toaletą myjącą nie będą już potrzebne;
– wygodne sterowanie elektronicznym pilotem lub panelem na zewnątrz urządzenia, wiele WC z bidetem zapamiętuje ustawienia użytkownika;
– estetyczny design dopasowany do nowoczesnych łazienek.
Toalety myjące dzięki tym atutom zyskują sobie coraz więcej zwolenników. Rośnie też ich dostępność, można je kupić nie tylko w sklepach stacjonarnych z akcesoriami łazienkowymi, ale także przez Internet.
Wady toalety z bidetem
Jakie są wady toalet z bidetem?
– są droższe od samodzielnej toalety bądź zwykłego bidetu;
– trzeba doprowadzić do nich prąd, który będzie zasilać mechanizmy toalety;
– konieczna obecność stelaża podtynkowego do montażu urządzeń podwieszanych, które są najpopularniejszym rozwiązaniem dla toalety z bidetem.
Toalety myjące mają niewiele wad. Jeśli tylko jesteś w stanie jednorazowo przeznaczyć na higienę i komfort w łazience nieco więcej pieniędzy, plusy zdecydowanie przesłaniają minusy tego rozwiązania.
WC z bidetem – opinie klientów
Kiedy rozważasz zakup WC z bidetem, opinie klientów, którzy już skorzystali z takiego rozwiązania, mogą okazać się bardzo pomocne. Okazuje się, że zdecydowanie przeważają pozytywne oceny i wrażenia z korzystania z tego urządzenia.
Jednym z czołowych producentów toalet myjących jest firma Major&Maker. Wśród opinii klientów korzystających z urządzeń tej marki znajdziemy poniższe oceny:
“Absolutna rewelacja zwłaszcza dla kobiety. Urządzenie spełnia nasze oczekiwania, wszystkie funkcje działają bez zarzutu. Decyzja o zakupie jak najbardziej słuszna. Poczucie wyższej higieny bezcenne. Polecam!”
“Zakupiłem toaletę myjącą, na ogromny plus zintegrowany system spłukujący wodę w toalecie, dzięki czemu montaż jest prosty i oszczędzamy miejsce w łazience, bo nie musimy instalować stelaża podtynkowego”
“Toaleta XXI wieku, po prostu Zosia-Samosia”
Toalety z bidetem – ceny i alternatywy
Ceny toalet myjących rozpoczynają się od około półtora tysiąca złotych. Są to jednak najtańsze urządzenia, produkty mało znanych firm. Za klasyczne modele WC z bidetem renomowanych marek trzeba zapłacić co najmniej około pięciu tysięcy złotych. Im więcej funkcji i udogodnień, tym cena jest wyższa. Przy najbardziej rozbudowanych urządzeniach sięga 7-8 tysięcy złotych.
Jakie są alternatywy dla toalety z bidetem? Możesz zakupić oba urządzenia osobno, ale wtedy będzie trzeba wygospodarować więcej miejsca w łazience. Rozwiązaniem, które również może zapewnić spory komfort, są deski myjące. Montuje się je przy klasycznych muszlach klozetowych, posiadają podstawowe funkcje całych toalet z bidetem. Ich cena często jest nawet o połowę niższa, mogą jednak być nieco mniej komfortowe.
Podsumowanie: WC z bidetem – czy to się opłaca?
WC z bidetem to rozwiązanie, które zapewnia bardzo wysoki komfort w trakcie spełniania potrzeb biologicznych oraz pielęgnacji miejsc intymnych. Takie urządzenia zajmują mniej miejsca niż dwie osobne instalacje, można więc pozwolić sobie na nie nawet w niewielkich łazienkach. Choć kosztują więcej niż zwykłe toalety, będą opłacalną inwestycją. To bowiem zakup na lata, a pozytywne opinie użytkowników świadczą o tym, że wyższy poziom higieny jest wręcz bezcenny.