Informacyjnie ze świata > Moda > Moda męska. Z czym i jak nosić koszulki polo?

Moda męska. Z czym i jak nosić koszulki polo?

05.08.2022

Moda męska. Z czym i jak nosić koszulki polo?

Zwykle staramy się dość wyraźnie kategoryzować ubrania. Gładka koszula pasuje do eleganckich stylizacji, bluza z kapturem do tych mniej zobowiązujących, a szorty przede wszystkim na letnie wyjścia. Koszulki polo nieco wymykają się jednak tym schematom.

Ten element funkcjonuje w modzie męskiej już od kilkudziesięciu lat i cieszy się niesłabnącą popularnością. Może właśnie dlatego, że jest tak uniwersalny i pasuje do wielu stylizacji? Odpowiedź na pytanie, jak i z czym nosić koszulki polo nie jest więc jednoznaczna.

Pierwsze koszulki polo – tenisowy kort i sport na koniach

Polo to sport, który przed II wojną światową był nawet zaliczany do dyscyplin olimpijskich. Dziś rywalizacja rozgrywana konno na trawiastym boisku jest popularna głównie w Azji oraz krajach anglosaskich. To właśnie z nią wiąże się nazwa naszej koszulki.

I choć faktycznie koszulka z kołnierzem i krótkim rękawem wywodzi się z tego sportu, jej współczesny wygląd zawdzięczamy francuskiemu tenisiście. Był nim Rene Lacoste, jeden z najlepszych przedstawicieli tej dyscypliny sportu w latach 20. To właśnie on postanowił zerwać z obowiązującą na kortach modą gry w koszulach z długim rękawem.

W 1926 r. w czasie US Open pojawił się na korcie w koszulce z kołnierzem i krótkim rękawem wkładanej przez głowę. Strój szybko się przyjął, a Lacoste wkrótce otworzył własnę linię koszulek polo i odzieży sportowej.

Z czym nosić koszulki polo? Do jakich stylizacji będą pasować?

Jak już wspomnieliśmy, koszulki polo należą do niezwykle uniwersalnych ubrań. Dzięki temu można ich używać w wielu stylizacjach. I choć popularne “polówki” stały się w pewien sposób zamiennikiem klasycznych koszul, nie są jednak zaliczane do odzieży formalnej.

Nie przeszkadza to jednak w tym, by wykorzystywać je w nieco luźniejszych, chociaż nadal eleganckich kompozycjach. Niektórzy panowie zakładają bowiem dobrze dopasowane koszulki polo nawet do sportowych marynarek i nie ma w tym nic zdrożnego. Muszą to być jednak polówki wysokiej jakości, najlepiej gładkie modele bez wzorów. Tego typu koszulki znajdziemy na przykład na https://www.printsc.pl/category/polo.

Do bardziej eleganckich sytuacji, które dobrze nadają się choćby do pracy, należy również połączenie polówki ze swetrem. W tym przypadku należy jednak zwrócić uwagę, by obie części garderoby były do siebie dobrze dopasowane pod względem kroju. Kołnierzyk musi odpowiednio komponować się z wycięciem pod szyją. Koszulki polo szczególnie dobrze pasują do swetrów w serek.

Spodnie i buty, które pasują do koszulek polo

Równie dobrze jednak koszulka polo może służyć za ostatnią, wierzchnią warstwę odzieży. W końcu świetnie sprawdza się zwłaszcza latem. Wówczas warto wybierać nieco bardziej urozmaicone modele, dobrze sprawdzą się modne w danej chwili nadruki na koszulkach – trendy zmieniają się dynamicznie.

Ważniejszy staje się dobór odpowiednich spodni. W najbardziej luźnym i casualowym wydaniu koszulki polo można łączyć z krótkimi spodenkami lub szortami – to wygodne letnie stroje. W ten sposób lubią ubierać się fani mody sportowej. Zresztą polówki do dziś pozostają ulubionym ubiorem tenisistów czy golfistów – tradycja zapoczątkowana przez Lacoste’a ma się całkiem dobrze.

koszulki polo
Koszulki polo świetnie sprawdzają się jako element casualowego, letniego outfitu

Strój można jednak równie dobrze skompletować dżinsami lub chinosami. Odpowiednio dobrane spodnie sprawią, że nawet stylizacja z samą polówką może być dość elegancka: wystarczy połączyć ją ze spodniami w kantkę.

Bardzo szeroki jest również wybór butów. Eleganckie stylizacje z polówką i marynarką coraz częściej przełamuje się tenisówkami czy trampkami. Z drugiej strony można je podkreślić założeniem skórzanych mokasynów. Najbezpieczniejszym i najbardziej rozpowszechnionym rozwiązaniem są jednak sneakersy.

Jak nosić koszulkę polo?

To pytanie, które zadaje sobie wielu mężczyzn. Opcje są dwie: w spodniach lub na spodniach. Zdecydowanie częściej można spotkać stylizacje z tą drugą wersją. Taki model obowiązuje we wszystkich casualowych i nieformalnych połączeniach. Dobrze będzie także wyglądać z chinosami. Bardziej elegancki outfit domaga się jednak włożenia koszulki do spodni, zwłaszcza, gdy jego elementem jest marynarka.

Mogą Ci się również spodobać

Metody usuwania kamienia nazębnego

09.06.2022

Zaniedbania higieniczne, niezdrowe napoje i palenie papierosów prowadzą do gromadzenia […]

Pomysły na prezent dla mamy DIY – 10 propozycji, które ją zachwycą

Pomysły na prezent dla mamy DIY – bo nic tak […]

Jak dobrać wino do potraw mięsnych? Podpowiadamy!

W krajach, które słyną z wyrobu wina, obiad nie może […]