Informacyjnie ze świata > Kulinaria > Oryginalne włoskie produkty – jak je rozpoznać i gdzie szukać?

Oryginalne włoskie produkty – jak je rozpoznać i gdzie szukać?

03.01.2024

Oryginalne włoskie produkty – jak je rozpoznać i gdzie szukać?

Włochy są światowym symbolem doskonałego smaku, tradycji kulinarnych i wysokiej jakości produktów spożywczych. Kiedy myślimy o włoskich potrawach, od razu wyobrażamy sobie smakowite makarony, aromatyczne oliwy z oliwek, soczyste pomidory i wyśmienite sery. 

Jednak aby cieszyć się prawdziwie autentycznym smakiem Włoch, ważne jest, aby wybierać oryginalne włoskie produkty. Jak je rozpoznać i gdzie szukać? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! 

Oryginalne włoskie produkty – czyli na co uważać w sklepach stacjonarnych i internetowych 

Produkty ze słonecznej Italii są wysoko cenione za świeże składnik oraz oryginalne smaki i aromaty. Dlatego nic dziwnego, że na rynku pojawia się wiele podróbek oryginalnych produktów, które są znane na całym świecie. 

Wybierając się na zakupy, uważaj na włosko brzmiące nazwy. Jest to bardzo często wykorzystywany chwyt marketingowy. Dzięki temu, bez wcześniejszego sprawdzenia klient zostaje wprowadzony w błąd. Dopiero po dokładnym przeczytaniu etykiety okazuje się, że zakupiony asortyment został wykonany w innym kraju. 

Uważaj także na włoskie kolory i symbole na opakowaniach. One również mają takie samo zadanie – wprowadzić klienta w błąd i sugerować, że są to oryginalne włoskie produkty, kiedy w rzeczywistości tak nie jest. 

Dlatego najlepiej szukać sprawdzonych sklepów stacjonarnych i internetowych. Delikatesy włoskie zapewnią Ci oryginalne produkty, które nadadzą Twoim potrawom prawdziwego włoskiego smaku. Jednak jak mieć pewność, że nie jest to kolejny fake? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć! 

Jak rozpoznać i gdzie szukać oryginalnych włoskich produktów?

Certyfikaty jakości 

Pierwszym krokiem do rozpoznania prawdziwych i najbardziej popularnych włoskich produktów są certyfikaty jakości. Włochy znane są z rygorystycznych norm dotyczących produkcji żywności, co przekłada się na wysoką jakość ich produktów. Jest to prawdziwa gwarancja autentyczności. Jeśli zobaczysz specyficzne oznaczenia np. DOP (Denominazione di Origine Protetta) czy DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita), wtedy możesz mieć 100% pewność, że w Twoim koszyku znajdują się odpowiednie produkty. 

Zwróć uwagę na pochodzenie – czyli czytaj etykietę 

Trochę już o tym wspomniałam wcześniej. Oryginalne włoskie produkty często na etykiecie posiadają oznaczenie “Prodotto in Italia”, czyli “produkt z Włoch”. Warto zwrócić uwagę na takie informacje podczas zakupów. To właśnie dzięki temu masz pewność, że wybierasz dóbr i autentyczne produkty pochodzące z samej Italii. Pamiętaj, aby sama nazwa czy kolory cię nie zmyliły. Lepiej dokładniej sprawdzić towar przed zakupem, niż potem mieć w swojej szafce podróbkę. 

Zakupy w sklepie online 

W dzisiejszych czasach nie musisz nawet wychodzić z domu, aby kupić to, czego potrzebujesz. To samo jest z oryginalnymi włoskimi produktami. Wiele z nich możesz zdobyć za pośrednictwem sklepów internetowych, które specjalizują się w importowaniu produktów prosto od włoskich producentów.

Pamiętaj jednak, aby przed zakupem sprawdzić opinie na temat wybranego przez Ciebie sklepu online. Dzięki temu dowiesz się, czy akurat tej stronie można zaufać i czy produkty na pewno są autentyczne. Każdy wie, ile teraz w Internecie pojawia się, tak zwanego “scamu”. 

Zakupy bezpośrednio od producenta 

Oryginalne włoskie produkty możesz zakupić także bezpośrednio od producentów. Jeśli jest to asortyment, który nie musi być przechowywany w odpowiednich i specyficznych warunkach, zawsze możesz wypróbować tę opcję. Co prawda będziesz musiał poczekać trochę na to, aby paczka do Ciebie dotarła, jednak potem czekać Cię będzie prawdziwa włoska uczta. 

To już wszystko, co przygotowałam dla Ciebie w tym artykule. Mam nadzieje, że teraz wiesz, skąd wziąć i jak rozpoznać oryginalne włoskie produkty. Znajdziesz je w wielu specjalistycznych sklepach spożywczych oraz online. Pamiętaj o certyfikatach jakości i oznaczeniach pochodzenia, by mieć pewność, że wybierasz prawdziwe włoskie smaki, które z pewnością dostarczą nam niezapomnianych doznań kulinarnych.

Mogą Ci się również spodobać

Aparaty retencyjne – jakie są ich rodzaje i jak długo należy je nosić?

14.06.2022

Leczenie ortodontyczne to dość długi proces. Efekty są jednak najczęściej […]

Gildan – do kogo trafia ze swoimi produktami?

Marka Gildan jest działającą od 1984 roku firmą, która produkuje […]

Klamki glamour – przegląd propozycji do eleganckiego wnętrza

Klamki glamour to świetne rozwiązanie do każdego eleganckiego wnętrza. Z […]