Informacyjnie ze świata > Biznes > Jak znaleźć inspirację dla rozwoju firmy? Poznaj najlepszych specjalistów

Jak znaleźć inspirację dla rozwoju firmy? Poznaj najlepszych specjalistów

26.08.2022

Jak znaleźć inspirację dla rozwoju firmy? Poznaj najlepszych specjalistów

Na początku każda firma jest wyzwaniem. Kiedy rozpoczynamy działalność na własny rachunek, co chwilę musimy stawiać czoła nowym próbom. Z czasem, kiedy działalność firmy się ustabilizuje, łatwo jednak popaść w rutynę. A to w biznesie zazwyczaj nie prowadzi do niczego dobrego. W jej przełamaniu, a także znalezieniu inspiracji do działania, pomóc mogą specjaliści od sprzedaży i marketingu.

Większość z nich dzieli się swoją wiedzą na zamkniętych szkoleniach, które często odbywają się na przykład w Stanach Zjednoczonych czy Hongkongu. Na szczęście jest jednak również prostszy sposób do poznania ich metod. Wielu z nich wydaje książki o finansach, biznesie czy marketingu. Na jakich autorów takich publikacji zwrócić zatem szczególną uwagę?

Specjaliści od sprzedaży – Serhant i Eklund

W rozwoju biznesu zdecydowanie może pomóc zwiększenie zysków ze sprzedaży. Nic tak nie napędza do działania, jak wymierne efekty i korzyści finansowe. Większe zyski otwierają szereg nowych możliwości. W tym, jak je osiągnąć, pomogą specjaliści od sprzedaży zza oceanu.

Jednym z najbardziej renomowanych i popularnych jest Ryan Serhant. Rozpoznawalność zyskał dzięki występom w telewizyjnym show “Transakcje za milion dolarów: Nowy Jork”. W tytule nie ma przesady – Serhant to jeden z najlepszych sprzedawców nieruchomości w tej aglomeracji. Jego zespół liczy 60 brokerów i obraca miliardem dolarów rocznie. Serhant dzieli się wiedzą w książce pod prostym tytułem: “Sprzedawaj jak Serhant”. Jego metody można wykorzystać nie tylko na rynku nieruchomości.

Konkurentem Serhanta jest Fredrik Eklund. To Szwed, który również jednak wielką karierę robi w Nowym Jorku. I sprzedał tam już nieruchomości za dwa miliardy dolarów. Rozgłos przyniosła mu współpraca z gwiazdami – obracał nieruchomościami Cameron Diaz, Jennifer Lopez czy Daniela Craiga. Eklund przekonuje, że sukcesy w sprzedaży i w życiu są powiązane. Napisał nawet o tym książkę: “Sprzedaż. Jak sprzedać (prawie) wszystko (prawie) każdemu”.

Więcej informacji o tych tytułach, a także inne publikacje, których autorami są najlepsi specjaliści od sprzedaży, można znaleźć na https://www.osmpower.pl/najlepsze-ksiazki-o-sprzedazy-11-obowiazkowych-lektur.

Specjaliści od zarządzania finansami – Lok i Dennis

W rozwoju firmy zdecydowanie może pomóc odpowiednie zarządzanie pieniędzmi. Mądre inwestowanie stało u podstaw wielu wielkich fortun. Dobrze wie o tym choćby Dan Lok. To urodzony w Hongkongu guru marketingu, biznesu i sprzedaży. Zaczynał od koszenia trawników, ale pierwszy milion zarobił już w wieku 27 lat.

Dziś nie tylko dokłada do swojego majątku kolejne zera, ale także pisze książki o tym, jak zarządzać finansami. Jedną z najciekawszych jest “Finansowa pewność”. Można się z niej dowiedzieć, czy jest sens oszczędzać, ale przede wszystkim jak działać na większą skalę niż dotychczas. To świetny napęd do działania.

Od zera do milionów – 500 milionów funtów! – doszedł także Felix Dennis. Był jednym z najbogatszych przedsiębiorców Wielkiej Brytanii. Zmarł w 2014 r., ale pozostawił po sobie spuściznę, która pozostaje aktualna. Jego sposoby na zarządzanie finansami można poznać z książki “Jak zarabiać (duże) pieniądze”.

Dennis nie bawi się w konwenanse. W swojej książce nie oszczędza czytelników: a to nazywa ich robakami, a to punktuje ich głupotę. Ale przede wszystkim przedstawia praktyczne wskazówki, które mogą odmienić ich finanse. Dennis opracował bowiem zestaw 88 kroków do fortuny. Może warto spróbować podążyć tą ścieżką?

Mogą Ci się również spodobać

Oświetlenie w stylu boho – jakie wybrać, by wydobyć wyjątkowy klimat mieszkania?

23.06.2022

Wnętrza urządzone w stylu boho są bardzo klimatyczne i urokliwe. […]

Maszyna do szycia skóry – jak wybrać odpowiedni model?

Domowa maszyna do szycia pozwala na pracę z szerokim wachlarzem […]

Pomysły na prezent dla mamy DIY – 10 propozycji, które ją zachwycą

Pomysły na prezent dla mamy DIY – bo nic tak […]