Informacyjnie ze świata > Zdrowie i uroda > Wciągające książki o psychologii – TOP5

Wciągające książki o psychologii – TOP5

29.11.2022

Wciągające książki o psychologii – TOP5

Psychologia dla wielu jest nauką niezwykle fascynującą. Jej zgłębianie pozwala na odkrywanie tajemnic ludzkiego umysłu, ale przede wszystkim umożliwia lepsze zrozumienie źródeł ludzkich zachowań. Taka wiedza może okazać się niezwykle przydatna i pomagać w codziennym życiu. Ci, którzy szukają psychologicznych ciekawostek, powinni sięgnąć po książki o psychologii.

To właśnie w nich często kryje się wiedza, której nie sposób znaleźć w żadnym innym miejscu. W dodatku pozwala spojrzeć na zachowania ludzi z różnych stron, bo książki psychologiczne piszą zarówno naukowcy, jak i trenerzy personalni czy specjaliści od biznesu. Wybraliśmy pięć pozycji, które mogą okazać się szczególnie ciekawe. Poznaj najbardziej wciągające książki o psychologii.

1 “Filozofia lekkiego plecaka”, czyli sposób luz na co dzień

książki o psychologii mogą pomagać w życiu
„Filozofia lekkiego plecaka”, źródło zdjęcia: strona sklepu OSMPower

Książka Kamili Kruk i Marcina Osmana porównuje życie do plecaka. Kolejne doświadczenia i relacje z ludźmi pakują do niego kolejne rzeczy. Z czasem plecak staje się zatem coraz cięższy.

Książka pomoże wypakować z niego zbędne rzeczy i sprawi, że znów będziesz iść przez życie lekko. Lektura o tym, jak ograniczyć niechciane relacje, zmniejszyć presję obowiązków, pracować mądrzej, a nie ciężej. Dzięki temu zyskasz więcej codziennego luzu. To atut nie do przecenienia – przekonasz się, gdy naprawdę to poczujesz!

2 “Nawyk przybijania piątki” – książki o psychologii, które mogą zmienić nastawienie

książki o psychologii mogą dopingować do zmian w życiu
„Nawyk przybijania piątki”, źródło zdjęcia: strona sklepu OSMPower

Czy często przybijasz piątkę? Mel Robbins przekonuje, że warto to robić jak najczęściej. Nie tyle jednak chodzi o fizyczne przybijanie piątki wszystkim napotkanym osobom, a o pozytywne nastawienie do życia.

Autorka przekonuje, że jej książka to recepta, która pomoże uporać się z wątpliwościami we własne siły i skupianiem się na swoich słabych stronach nawet wtedy, gdy wiele rzeczy Ci się udaje. Jeśli uda Ci się sprawić, by “przybijanie piątki” i osobista mobilizacja weszły w krew, będziesz żyć zupełnie inaczej. A książka Robbins wciąga również dlatego, że została napisana z dużą dozą humoru.

3 “Pewnego razu w kawiarni na końcu świata” – rozważania o sensie istnienia

książki o psychologii czasami dotykają trudnych tematów
„Pewnego razu w kawiarni na końcu świata”, źródło zdjęcia: strona sklepu OSMPower

To przykład książki o psychologii, które będą wciągającą, ale i nieco głębszą lekturą. Autor tej książki, John P. Strelecky, dotyka jednego z najważniejszych pytań, które zadają sobie ludzie: jaki jest sens naszego istnienia?

Główny bohater książki przebywa w magicznej kawiarni, w której zadaje sobie wiele niezwykle ważnych pytań. Pyta, jak w pędzącym świecie znaleźć czas na radość z życia czy też jak opanować strach związany z przemijaniem. Co równie ważne, odpowiada na te pytania. Może te odpowiedzi pozwolą i Tobie lepiej wykorzystać otrzymany czas?

4 “Inteligencja emocjonalna” – książki o psychologii z naukowym zapleczem

książki o psychologii korzystają ze zdobyczy nauki
„Inteligencja emocjonalna”, źródło zdjęcia: strona sklepu OSMPower

To książka z pogranicza psychologii i neurobiologii, która pokazuje źródła niektórych ludzkich zachowań. Daniel Goleman, jej autor, przekonuje bowiem, że na naszą pracę, związki i zdrowie psychiczne największy wpływ ma inteligencja emocjonalna.

To określenie ma oznaczać połączenie dwóch przeciwstawnych umysłów – racjonalnego i emocjonalnego. Autor wskazuje cztery najważniejsze filary inteligencji emocjonalnej. Według niego to samoświadomość, zarządzanie sobą, empatia oraz sprawny związek, który ma łączyć wszystkie poprzednie filary. Jeśli interesują Cię podobne książki o zachowaniach ludzkich, wejdź na https://www.puffa.pl/2022/11/18/ksiazki-psychologiczne-o-zachowaniach-ludzkich-tytuly-ktore-pomoga-lepiej-je-zrozumiec/.

5 “Błysk! Potęga przeczucia” – co dzieje się w umyśle w czasie dwóch sekund?

Malcolm Gladwell i jego książki o psychologii to już klasyki
„Błysk! Potęga przeczucia”, źródło: strona sklepu OSMPower

Malcolm Gladwell w swojej książce opisuje tzw. mechanizm błyskawicznego osądu. Według autora najważniejsze w podejmowaniu decyzji są pierwsze dwie sekundy. To właśnie one mają być kluczowe nawet w tak ważnych kwestiach, jak wybór partnera osobistego i biznesowego, a także sympatie polityczne.

Gladwell napisał książkę, która stała się światowym bestsellerem, bo uczy, jak wykorzystać swoje przeczucia i podświadomość w codziennym życiu. To dawka wciągającej wiedzy, która może zmienić Twoje postrzeganie świata, ale przede wszystkim to, jak widzisz siebie.

Mogą Ci się również spodobać

Rodzaje siatek ogrodzeniowych – na jaką postawić?

15.06.2023

Zabezpieczenie własnej posesji lub innego terenu jest bardzo ważna, jeśli […]

Wciągające książki o psychologii – TOP5

Psychologia dla wielu jest nauką niezwykle fascynującą. Jej zgłębianie pozwala […]

Najdziwniejsze dania polskie

Polska kuchnia na pewno wszystkim kojarzy się przede wszystkim z […]