Informacyjnie ze świata > Biznes > Softshell 4F z logo firmy – jakie nadruki można na nich wykonać?

Softshell 4F z logo firmy – jakie nadruki można na nich wykonać?

23.01.2023

Softshell 4F z logo firmy – jakie nadruki można na nich wykonać?

Każdej firmie powinno zależeć na tym, by jej pracownicy byli rozpoznawalni. Międzynarodowe korporacje, ale również firmy dobrze znane tylko na lokalnym podwórku legitymują się zwykle charakterystycznym logo. Często w naturalny sposób łączy się je z ubraniami, które noszą ich pracownicy. Wszyscy kojarzymy na przykład czerwone koszulki i kurtki pewnej firmy doręczającej paczki czy zielone uniformy kasjerów popularnej sieci niewielkich marketów.

Firmy, których pracownicy działają na zewnątrz lub sporo jeżdżą w celach służbowych, w ten sam sposób mogą budować swoją rozpoznawalność dzięki softshellom. Świetnym pomysłem jest zwłaszcza softshell 4F – to szeroki wybór kolorów i wysoka jakość.

Trzeba tylko pamiętać o logo! Do znakowania kurtki wybrać taką metodę, by nadruk długo pozostał w nienaruszonym stanie. Odpowiednio dobrać jego wielkość, a także sprytnie wybrać lokalizację logo. W końcu logo firmy musi być widoczne. Podpowiadamy, jak wykonać nadruki na softshellu w przemyślany sposób.

Kurtka softshell – jakie są jej największe zalety?

Nie da się ukryć, że w sklepach z odzieżą do znakowania znajdziemy kilka rodzajów ubrań, na których nadruk umieszcza się zdecydowanie łatwiej niż na softshellach. Najpopularniejsze artykuły odzieżowe tego typu to koszulki – polo oraz T-shirty. Wielu zwolenników mają jednak bluzy z nadrukiem – więcej o nich przeczytasz w artykule https://lubin.miasta.pl/bluzy-na-zamowienie-6-powodow-zeby-sprawic-je-pracownikom.

Softshelle są od nich nieco droższe, zwłaszcza od koszulek. Tyle że ta wyższa cena ma całkiem sensowne uzasadnienie. Softshelle to bowiem niezwykle uniwersalne kurtki, które świetnie sprawdzają się w czasie pracy na zewnątrz czy też podróży w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Softshelle łączą w sobie kilka atutów. Najważniejsze to zestawienie ze sobą dobrej ochrony organizmu nie tylko przed wychłodzeniem, ale i przegrzaniem. W ten sposób nieco przypominają bieliznę termoaktywną, choć – co oczywiste – stanowią wierzchnią warstwę odzieży.

Softshelle składają się z zewnętrznej, elastycznej warstwy materiału oraz wewnętrznej ociepliny. W ten sposób powstaje kurtka, która świetnie tłumi podmuchy wiatru. To właśnie jedno z jej głównych zadań – nie doprowadzić w taki sposób do wychłodzenia organizmu.

Przy tym jednak softshelle mają właściwości oddychające. Całkiem nieźle przepuszczają bowiem cząsteczki pary wodnej, które wytwarza w czasie wysiłku organizm. Do tego szybko wysychają, a odpowiednia warstwa ocieplenia może z nich stworzyć ubranie nawet na całkiem niskie temperatury.

Niektóre softshelle posiadają też membranę, czyli warstwę materiału, która ochroni przed niewielkim deszczem. Te wszystkie cechy nadają tym kurtkom bardzo uniwersalnego charakteru. Czy trzeba wymieniać więcej zalet softshelli?

Dlaczego warto postawić na znakowane produkty 4F? Softshell dla pracowników czy klientów?

Kiedy firma rozważa zakup kurtek z logo, na czele listy zamówień powinny się znajdować produkty 4F. Softshell z nadrukiem tej marki to bowiem gwarancja dobrej jakości i trafionej inwestycji. Można je wykorzystać w roli odzieży firmowej, ale również gadżetów, a w zasadzie ubrań reklamowych.

softshell 4F nadaje się na chłodniejsze dni
Softshell 4F, źródło zdjęcia: strona sklepu 4F.com.pl

Softshell 4F jako odzież firmowa

Najpierw zajmijmy się odzieżą firmową. Softshell 4F z logo przedsiębiorstwa przyda się pracownikom, którzy wyruszają w służbowe podróże. Znakomicie sprawdzi się w tej roli ze względu na swoją funkcjonalność. Każdy pracownik z pewnością doceni fakt, że szef wyposażył go w taki strój. W końcu 4F to uznana polska marka, którą kojarzy dziś niemal każdy. Ubrania firmowe jej produkcji powinny więc poprawić atmosferę w zespole.

Softshell 4F pomoże także w działaniach wizerunkowych. Pracownicy ubrani w takie kurtki będą po prostu dobrze wyglądać. A to zawsze sprzyja pozytywnemu postrzeganiu firmy, która ich zatrudnia.

Ubrania reklamowe 4F – softshell dla klientów i partnerów

Również przy zamówieniach ubrań reklamowych warto postawić na 4F. Softshell tej marki może posłużyć zacieśnieniu relacji z partnerem biznesowym lub klientem. Kiedy wiele firm rozdaje im długopisy, kalendarze czy czapki z daszkiem, wysokiej klasy odzież outdoorowa będzie się na takim tle znakomicie wyróżniać.

Taki podarunek z pewnością pozostawi pozytywny ślad po transakcji czy zawarciu umowy. Takie gadżety warto przygotować również na targi branżowe. Oczywiście softshell z powinien być w jakiś sposób związany z marką – najprostsze konotacje będą z nim łączyć firmy związane z odzieżą, turystyką, sportem czy zdrowym stylem życia. Z czasem to może przynieść dodatkowe owoce, gdy tylko obdarowane osoby zaczną nosić kurtki z logo firmy na co dzień.

Softshell to bardzo wielofunkcyjna odzież, ale na zimowa porę i tak potrzeba grubszej kurtki – najlepiej również od solidnej marki 4F. Kiedy Twoim pracownikom przyda się zimowa kurtka? Przeczytaj i od razu zamów kurtki z logo przydatne przez cztery pory roku: https://dzialdowo.biz.pl/kurtki-zimowe-4f-kiedy-przydadza-sie-twoim-pracownikom

Jak znakować softshell 4F – logo, reklama czy grafika?

kurtka softshell 4f z logo firmy
Softshell z logo firmy, źródło zdjęcia: strona sklepu sklep-logos.pl

Tutaj przechodzimy już do spraw ściśle powiązanych ze znakowaniem odzieży. Podstawową decyzją, od jakiej będą zależeć kolejne wybory, jest projekt samego nadruku.

Najpopularniejszym i zarazem najprostszym rozwiązaniem jest umieszczenie na kurtce logo firmy. To w jasny sposób powiąże z nią ubrania i skojarzenia. W niektórych przypadkach jednak logo firmy jest zdecydowanie mniej znane niż logo konkretnej marki, produktu czy linii produktów. Wtedy warto zastanowić się, czy nie lepiej będzie postawić na ten bardziej rozpoznawalny znak. Wiele zależy od celu, w jakim decydujemy się na znakowanie ubrań.

Rozwiązaniem na mniej znane logotypy może być także umieszczenie wraz z nimi nazwy firmy. W ten sposób można pomóc w budowie rozpoznawalności logotypu. Część przedsiębiorstw decyduje się także na wykorzystanie sloganów reklamowych. Również w tym przypadku warto brać pod uwagę ich rozpoznawalność, choć oczywiście umieszczenie ich na odzieży firmowej takiej jak softshell może pomóc w ich rozpropagowaniu.

Czasami ubrania reklamowe są mocno zadrukowywane skomplikowanymi grafikami. Wówczas mamy do czynienia z odwzorowywaniem na nich zdjęć czy przekładaniem reklam z billboardów i plakatów wprost na tkaninę. O ile w przypadku T-shirtów jest to możliwe, o tyle na softshellach się nie uda. Najważniejszym powodem takiego stanu rzeczy jest nieco bardziej ograniczona możliwość nadruku – nie ze wszystkim metod znakowania da się skorzystać przy kurtkach.

Jaka metoda znakowania najlepiej sprawdzi się na softshellach?

Softshell 4F, podobnie jak inne kurtki tego rodzaju, ze względu na specyfikę materiału jest stosunkowo mało wdzięcznym polem do umieszczania na nim nadruków. Co oczywiście nie znaczy, że jest to niemożliwe. Na kurtkach tego typu najlepiej sprawdzają się dwie metody znakowania.

Folia flex na softshellu

kurtki softshell 4F można zdobić folią flex
Nadruk z folii flex, źródło zdjęcia: strona sklepu reflect.pl

Pierwsza z nich to folia flex. Jest zaliczana do technik termotransferowych. Znakowanie polega bowiem na wgrzewaniu folii w materiał pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia. Cały proces odbywa się w specjalnych urządzeniach przypominających prasy.

Wykonywanie logo i napisów za pomocą folii flez wykorzystuje się zwłaszcza wówczas, gdy celem jest wykonanie dużego nadruku na softshellu. Wtedy to właśnie ta metoda jest najbardziej opłacalna. Folia flex umożliwia wykonywanie jednokolorowych nadruków. Można je jednak urozmaicić poprzez wykorzystanie folii fosforyzujących lub odblaskowych.

Nadruki z folii flex znakomicie nadają się na softshelle, bo są bardzo wytrzymałe. Niestraszne im kiepskie warunki pogodowe. Są odporne na deszcz i niską temperaturę. Takie nadruki nie będą pękać i długo będą zdobić kurtkę.

Haft komputerowy na softshellu

haft może ozdobić softshell 4F
Znakowanie haftem komputerowym, źródło zdjęcia: strona sklepu sklep-logos.pl

Na softshellach czasami umieszcza się także logo lub reklamy za pomocą haftu komputerowego. To jedna z najbardziej eleganckich technik znakowania, dlatego dobrze sprawdza się na odzieży firmowej. Co prawda nie sposób oddać nią najbardziej skomplikowanych elementów, ale sama w sobie reklamuje i jednocześnie zdobi ubranie.

Minusem haftu komputerowego na softshellach jest to, że narusza on strukturę materiału. W miejscu znakowania softshell traci swoje właściwości. Dlatego haftem najlepiej wykonywać jedynie małe znaki na softshellu, które nie wpłyną znacząco na komfort noszenia takiej kurtki.

W jakim miejscu softshella umieścić logo lub reklamę?

Przy znakowaniu softshelli warto też dokładnie rozważyć miejsce, na którym umieścimy logo. Powinno być dobrze widoczne, ale lepiej, by nie było przesadnie wielkie. Najczęściej nadruki umieszcza się więc na piersi, czasami także na rękawie kurtki. Kiedy zależy nam na dużym nadruku, warto zdecydować się na znakowanie na plecach.

Mogą Ci się również spodobać

Dentofobia – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

20.07.2023

Strach przed wizytą u dentysty jest niezwykle powszechny. Osoba, która […]

Jak myć zęby?

Odpowiednie dbanie o higienę jamy ustnej powinno być priorytetem każdego. […]

Content marketing w sklepie internetowym z meblami. Na co zwrócić uwagę?

“Content is a king” – znasz to hasło? W marketingu […]