Informacyjnie ze świata > Moda > Praktyczny prezent dla 7-latka. 7 ciekawych pomysłów

Praktyczny prezent dla 7-latka. 7 ciekawych pomysłów

04.07.2022

Praktyczny prezent dla 7-latka. 7 ciekawych pomysłów

Wybór podarunku dla dzieci nigdy nie należy do najłatwiejszych. O ile rodzice zwykle dobrze znają marzenia dziecka i wiedzą, czego aktualnie mu potrzeba, o tyle już ciocie, wujkowie czy dziadkowie mogą mieć z tym znacznie większe problemy. Niełatwo wybrać choćby praktyczny prezent dla 7-latka.

Dzieci w tym wieku mają już przedszkole za sobą i rozpoczynają regularną naukę w szkole podstawowej. W związku z tym nieco zmienia się ich hierarchia wartości. Coraz częściej spoglądają na rówieśników, mają także nowe potrzeby. Podpowiadamy, na co się zdecydować, by prezent dla 7-latka faktycznie okazał się użyteczny.

1 Tornister dla zdrowych pleców

Pierwsze lata szkoły podstawowej to czas kształtowania wśród dzieci nawyków. Jednym z nich jest prawidłowa postawa. Przyczynia się do niej przyjmowanie odpowiedniej pozycji w czasie nauki czy oglądania telewizji, ale również prawidłowa postawa w drodze do szkoły.

Na nią największy wpływ ma bagaż. Praktycznym prezentem, który pomoże w dbaniu o dziecięcy kręgosłup, będzie tornister. Powinien być dostosowany do wzrostu dziecka. Najlepiej postawić na model z regulowanymi, wyściełanymi szelkami. Pamiętajmy, że nie może być zbyt ciężki. Kolor? U dziewczyn sprawdzi się różowy, u chłopców niebieski. Z tego prezentu dziecko z pewnością będzie korzystać na co dzień.

2 Śniadaniówka – praktyczny prezent dla 7-latka

Jeśli wiemy, że dziecko ma już tornister do pierwszej klasy, może warto pomyśleć o jego wyposażeniu? Niezwykle praktyczne okażą się śniadaniówki. To plastikowe pojemniki, w których można schować drugie śniadanie i przekąskę. 7-latkowi taka pomoc w segregowaniu wnętrza plecaka z pewnością się przyda. Najlepiej, jeśli śniadaniówka będzie ozdobiona wizerunkiem bohatera jego ulubionej bajki.

prezent śniadaniówka
Śniadaniówka ze zwierzakami, źródło zdjęcia: Strona sklepu plecaki.com.pl

3 Markery i inne przybory do rysowania

Jednym z ulubionych zajęć większości maluchów jest rysowanie. A nawet jeśli “nasz” 7-latek za tym nie przepada, z pewnością często musi coś narysować lub pomalować w czasie lekcji. By mu to umilić i ułatwić, można obdarować go zestawem przyborów.

Szczególnie atrakcyjne są markery do rysowania, którymi można szybko przygotować efektowny rysunek. Do zestawu warto dołączyć także zestaw wielokolorowych kredek. Oprócz klasycznych, ołówkowych, w pierwszej klasie z pewnością przydadzą się także “świecówki”.

4 Pamiętniki i sekretniki – nie tylko dla dziewczynki

7-latek uczy się pisać i czytać. W związku z tym coraz chętniej wykorzystuje te umiejętności w praktyce, również do zacieśniania więzi z kolegami i koleżankami. Stąd popularność pamiętników i sekretników, w których rówieśnicy umieszczają pamiątkowe wpisy i rysunki. Taki prezent spodoba się dziewczynkom, ale i chłopcy nie pogardzą pamiętnikiem ozdobionym zdjęciem ulubionego superbohatera czy sportowca.

5 Worek na buty – praktyczny prezent dla 7-latka na co dzień

Współczesny 7-latek ma zwykle dokładnie zaplanowany dzień. Oprócz wizyty w szkole często wybiera się na basen, balet, zajęcia sportowe czy taneczne. Do wszystkich tych aktywności potrzebne są konkretne rodzaje obuwia.

By łatwo je ze sobą przewozić, przyda się worek na buty. Prosta konstrukcja z gumką wystarczy. W razie potrzeby worek można zresztą wykorzystać jako mini plecak. Znów pamiętajmy przy tym o sympatiach dziecka i wybierzmy wzór, który będzie do nich nawiązywać.

praktyczny prezent dla 7-latka worek na buty
Worek na buty dla 7-latka, źródło zdjęcia: Strona sklepu plecaki.com.pl

6 Szczoteczka soniczna dla dzieci

Dziecko u dentysty – to brzmi jak prawdziwy koszmar. Nikt z nas nie chce zbyt często narażać 7-latka na takie wizyty. W ich unikaniu pomoże codzienna, dokładna higiena zębów. Będzie bardziej efektywna, jeśli kupimy dziecku szczoteczkę soniczną.

To jeden z rodzajów szczoteczki elektrycznej, która charakteryzuje się nie tylko drganiami główki, ale także emitowaniem fal ultradźwiękowych. Dzięki nim można lepiej oczyścić przestrzenie między zębami i zakamarki w dziecięcej buzi. Szczoteczka soniczna powinna spodobać się dziecku również dlatego, że skraca czas mycia zębów.

7 Skarbonka do nauki oszczędzania – praktyczny prezent dla 7-latka

Oprócz nawyku przyjmowania poprawnej postawy, w wieku 7 lat można zacząć wyrabiać u dziecka inne przyzwyczajenia. Niezwykle przydatny będzie nawyk oszczędzania. Praktyczny prezent dla 7-latka może więc stanowić skarbonka, która stanie się pretekstem do odkładania pieniędzy i rozsądnego gospodarowania dziecięcymi finansami.

Oprócz klasycznych świnek popularne są skarbonki zamykane na kłódkę – o tym, gdzie jest kluczyk, wie tylko dziecko. Nie brakuje też modeli z innymi zwierzątkami proszącymi o datek. Przy takim prezencie pamiętajmy, by już na starcie wrzucić do skarbonki kilka monet!

Mogą Ci się również spodobać

Koszenie kosą spalinową – jak zmniejszyć zużycie paliwa? Praktyczne porady

31.08.2022

Dbanie o przydomowy ogród czy działkę bez kosy spalinowej? Dziś […]

Content marketing w sklepie internetowym z meblami. Na co zwrócić uwagę?

“Content is a king” – znasz to hasło? W marketingu […]

Czym jest przodozgryz? Leczenie, przyczyny, objawy

Przodozgryz to wada zgryzu, która najczęściej uwarunkowana jest genetycznie. Nie […]