Informacyjnie ze świata > Sport > Zegarki, które liczą kroki – jakie marki wziąć pod uwagę?

Zegarki, które liczą kroki – jakie marki wziąć pod uwagę?

15.02.2023

Zegarki, które liczą kroki – jakie marki wziąć pod uwagę?

Jeszcze kilka lat temu zegarki sportowe były mocno odróżniającą się od codziennych czasomierzy kategorią. Dziś te granice coraz bardziej się zacierają i rozpoznanie, że dany model to smartwatch może sprawić niemałą trudność. Czasomierze sportowe przeniknęły do kategorii casualowej i nie są noszone wyłącznie przez miłośników sportu, a doceniane są także przez osoby, które po prostu chcą o siebie zadbać lub preferują tak wygodne i funkcjonalne rozwiązania. Dużą popularność zyskały zegarki, które liczą kroki. Jakie marki tworzą godne uwagi modele, które znajdziesz w polskich sklepach, np. popularnym HappyTime? Dlaczego taki zegarek jest dobrym wyborem na co dzień? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych praktycznych dodatkach!

Dlaczego warto zdecydować się na zegarki, które liczą kroki?

Ruch to zdrowie. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na wymagające treningi kilka razy w tygodniu ze względu na czas lub kondycję. Dodatkowo lekarze coraz częściej zwracają uwagę na fakt, że do spełnienia zalecanej tygodniowej aktywności wcale nie trzeba ćwiczyć siłowo czy wykonywać intensywnego cardio. Bardzo polecaną formą aktywności są spacery o różnym tempie. Pozwalają przerwać zamknięte koło siedzącego trybu życia, który prowadzi bardzo duża część społeczeństwa i w dość naturalny sposób zwrócić się w stronę aktywności.

Właśnie w tym mogą pomóc zegarki, które liczą kroki damskie – te modele znajdziesz m.in. na https://happytime.com.pl/zegarki_damskie – oraz męskie. Taki zegarek działa na dwa sposoby. Przede wszystkim pozwala kontrolować ilość kroków przebytych danego dnia. Zalecenia co jakiś czas się zmieniają, a przez długi czas polecaną ilością było 10 tysięcy kroków. Dziś coraz częściej słyszy się o tym, że wystarczy 8 tysięcy, jednak ważne, aby były one wykonywane codziennie. Zegarek liczący kroki pozwoli Ci zawsze być na bieżąco ze swoją aktywnością.

Drugą zaletą zegarków z tej kategorii jest to, że działają one niesamowicie motywująco. W pewnym stopniu zastępują one trenera i informują o tym, że pora wstać i nieco się rozruszać. Wiele modeli posiada opcję założenia dziennego celu, a jego zrealizowanie przynosi niemałą satysfakcję i zachęca do tego, aby kontynuować swoje wyzwanie kolejnego dnia. Wprowadza to zdrowy nawyk, który często nie wymaga dużej zmiany, ale jej efekty są namacalnie widoczne na ekranie zegarka czy w połączonej z nim aplikacji na smartfonie. Czasomierz staje się bodźcem do bycia aktywnym także na co dzień – to nic wielkiego wysiąść kilka przystanków wcześniej i przejść tę trasę pieszo, wybrać schody zamiast windy czy zabrać psa na dłuższy niż zazwyczaj spacer.

garmin - zegarki które liczą kroki
Interesują Cię zegarki, które liczą kroki, a poza tym mogą zaoferować Ci wiele dodatkowych przydatnych na co dzień funkcji? Przyjrzyj się bliżej marce Garmin!

Dużym plusem zegarków, które liczą kroki, jest to, że swoim wyglądem coraz mniej mogą one przypominać sportowe modele. Ich design mocno nawiązuje do zegarków codziennych, a jedynie wyświetlacz może zdradzić, że to smartwatche (a w niektórych przypadkach da się to ukryć za pomocą wyświetlacza imitującego klasyczny model). Dlatego nie trzeba w żaden sposób rezygnować z ulubionych stylizacji podczas noszenia zegarka sportowego – można dopasować go do casualowych i eleganckich strojów. Wystarczy, że zdecydujesz się na czasomierz z

Najlepsze zegarki, które liczą kroki – poznaj bliżej te marki!

Zegarki, które liczą kroki, czyli modele wyposażone w krokomierz, znajdziesz w katalogach większości marek oferujących smartwatche. To właśnie te inteligentne czasomierze posiadają tę przydatną funkcję, które pozwala zadbać o siebie małym kosztem. Krokomierz dostępny jest zazwyczaj nawet w tanich modelach, jako jedna z podstawowych funkcji, co powinno ucieszyć osoby, które nie chcą wydawać na to akcesorium zbyt wiele.

Garett

Pierwszą z marek, której warto poświęcić uwagę, jest Garett. To polska marka, która dość szybko podbiła wiele serc miłośników zegarków i dbania o siebie. Ma w swoim katalogu smartwatche dla całym rodzin – kobiet, mężczyzn, a także dzieci. Choć jej staż na rynku nie jest długi w porównaniu do gigantów w branży, poprzez szybki rozwój i wprowadzanie coraz to nowych produktów (nie tylko z kategorii zegarków, ale i wielu przydatnych urządzeń domowych) udowodniła, że warto jej ufać. Wybierając zegarki, które liczą kroki, marki Garett możesz liczyć na doskonałą jakość oraz korzystną ceną. Producent doskonale pokazuje, że wcale nie trzeba wydawać fortuny, aby otrzymać świetny smartwatch.

Modele Garett są dostępne pod postacią wielu interesujących projektów, które świetnie wyglądają noszone na co dzień, np. na paskach i biżuteryjnych bransoletach. Nie brakuje wśród nich jednak także i mocno sportowych czasomierzy dla fanów takich stylistyki.

Garmin

Kolejna marka tworząca zegarki, które liczą kroki, to Garmin. To zupełnie inna kategoria smartwatchy w porównaniu do tych z kolekcji Garett, gdyż należą one do wyższej półki i przeznaczone są dla osób, które chcą połączyć uprawianie sportu i wygodę. Jeśli więc poza krokomierzem interesują Cię także inne funkcje sportowe, które pozwolą Ci kontrolować i nieustannie poprawiać wyniki, smartwatch Garmin będzie świetnym wyborem. Dużym plusem tych zegarków jest dostęp do zaawansowanych statystyk, które pozwalają dbać o siebie kompleksowo, gdyż biorą one pod uwagę wiele czynników, np. stres czy zmęczenie.

Wśród zegarków Garmin króluje sportowa i minimalistyczna stylistyka, jednak w nowszych modelach można zauważyć inspiracje casualowymi dodatkami. Pojawiają się nowe kolory pasków, które nie są dostępne wyłącznie w kolorze czarnym. Dzięki temu wiele osób, które chciało nosić tak mocno sportowego dodatku na co dzień, teraz może lepiej dopasować ten funkcjonalny dodatek do siebie.

Mogą Ci się również spodobać

Hotel w Krakowie blisko rynku – czemu warto wybrać Best Western Hotel?

31.01.2024

Podróżować można nie tylko za granicę. Warto najpierw odwiedzić swój […]

Reklama na billboardach. Które branże korzystają z nich najczęściej?

Rynek reklamowy zmienia się niezwykle dynamicznie. Pojawiają się coraz to […]

Bluzy na zamówienie – 6 powodów, żeby sprawić je pracownikom

Bluzy na zamówienie to potężne narzędzie, którego nie może zabraknąć […]