Informacyjnie ze świata > Remont i budowa > Rodzaje siatek ogrodzeniowych – na jaką postawić?

Rodzaje siatek ogrodzeniowych – na jaką postawić?

15.06.2023

Rodzaje siatek ogrodzeniowych – na jaką postawić?

Zabezpieczenie własnej posesji lub innego terenu jest bardzo ważna, jeśli chcesz chronić się przed intruzami i dzikimi zwierzętami. Siatka ogrodzeniowa zapewnia bezpieczeństwo i sprawia, że czujesz się lepiej na własnej posesji. Dlatego jeśli przymierzasz się do jej zakupu, to warto zapoznać się z rodzajami siatek ogrodzeniowych. Dzięki temu wybierzesz odpowiednią opcję nie tylko na swoje podwórko. 

W tym artykule zobaczysz, jakie rodzaje siatek ogrodzeniowych możesz dostać na rynku oraz gdzie najlepiej się sprawdzą.

Rodzaje siatek – ogrodzenie własnej posesji 

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoją posesję, to musisz wybrać dobrą siatkę ogrodzeniową. Samo poznanie rodzajów może nie wystarczyć. Podczas zakupu musisz zwrócić uwagę na parę ważnych cech i aspektów, które będą miały wpływ nie tylko na estetykę, ale i trwałość zamontowanego ogrodzenia. Jeśli jesteś tym zainteresowany, odwiedź https://www.mojelokum.pl/0,485,jak-wybrac-dobra-siatke-ogrodzeniowa,artykul,artykul.html i zobacz, na jakie parametry musisz spojrzeć, zanim wybierzesz siatkę. 

No dobrze, to tyle na wstępie, a teraz przejdźmy do rodzajów! 

Siatka ogrodzeniowa powlekana 

Ten rodzaj ogrodzenia jest wykonany z ocynkowanego drutu, który ma charakterystyczną metaliczną powłokę. To właśnie dzięki niej będziesz mógł bez problemu ją rozpoznać w sklepie budowlanym. 

Doskonale sprawdzi się na posesji przez wiele lat, ponieważ jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, a także korozję. To dlatego, że podczas produkcji jest poddana specjalnej obróbce termicznej, a następnie pokrywana cynkiem. Zapewnia to większą wytrzymałość konstrukcji. Sprawdzi się idealnie, jeśli szukasz taniego ogrodzenia.

Siatka ogrodzeniowa powlekana PCV 

Jak sama nazwa wskazuje, są to siatki powlekane, ale mają dodatkową warstwę PCV. To dzięki niej ogrodzenie jest odporne na naprawdę złe warunki atmosferyczne i korozję. Siatka ogrodzeniowa powlekana PCV ma właściwości termoplastyczne i mrozoodporne

Rodzaje siatki ogrodzeniowej – na woliery 

Sprawdzi się doskonale na Twojej posesji, jeśli hodujesz różnego rodzaju ptactwo. Jest odporna na działanie promieni słonecznych UV, dlatego nie zmienia koloru, a ty możesz cieszyć się pięknym ogrodzeniem przez cały rok. Co więcej, jest mrozoodporna i termoplastyczna, dlatego jest trwała i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. 

Wybierając taką ochronę dla ptaków, które hodujesz, musisz zwrócić uwagę na to, aby miała odpowiednią wysokość. Zapewnij zwierzętom nie tylko dobrą ochronę, ale i wygodę – powinny swobodnie poruszać się w swojej zagrodzie. 

Siatka dla innych gatunków zwierząt – hodowlana 

Chcesz wyznaczyć teren dla swoich zwierząt hodowlanych? Ten rodzaj siatki ogrodzeniowej sprawdzi się najlepiej. Nie tylko zabezpieczy różne gatunki przed ucieczką, ale także zapewni im bezpieczeństwo. Kiedy masz swoje własne gospodarstwo, chyba największym zagrożeniem są dzikie zwierzęta. Siatka hodowlana zapobiegnie ich wtargnięcie na posesję. 

Ogrodzenie nie jest drogie i łatwo je zamontować. Wykonana jest ze sztywnego drutu, dlatego nie potrzebuje dodatkowego naciągnięcia. Zanim wybierzesz odpowiedni model do swojej hodowli, weź pod uwagę rozmiar zwierząt. Jeśli są małe, to idealnie sprawdzi się tu siatka z małymi oczkami, dla większych osobników możesz zdecydować się na większe. 

Takie rodzaje siatek sprawdzą się także w Twoim ogrodzie. Będzie chronić rośliny przed zniszczeniem. 

Siatki leśne 

Jeśli poznajemy rodzaje siatek ogrodzeniowych, to nie możemy pominąć leśnej. Montuje się ją na wielu terenach, jednak najczęściej wykorzystywana jest na obszarze leśnym. Możesz ją zastosować na polu, autostradzie, w parkach, obszarach rolnych i rekreacyjnych. Ochroni teren przed dzikimi zwierzętami. 

Podsumowanie: 

Wybierając siatkę ogrodzeniową, musisz kierować się przede wszystkim jej przeznaczeniem. Pomyśl, jaki teren chcesz ogrodzić – swoją posesję, obszar rolny, zabezpieczyć ptactwo, albo swoją hodowlę zwierząt. Do tych celów masz różne rodzaje siatek ogrodzeniowych. 

Znasz już jej przeznaczenie? Wtedy sprawa jest prosta, możesz odwiedzić jeden ze sklepów internetowych, np. https://www.siatkopol-sklep.pl/, który posiada wszystkie rodzaje siatek. 

Wybierz odpowiednią wysokość i grubość drutu, a także wielkość oczek. Zatroszcz się o każdy szczegół, a potem tylko poczekaj na dostawę i ją zamontuj. Z takim ogrodzeniem od razu poczujesz się bezpieczniej. 

Mogą Ci się również spodobać

Pomysły na prezent dla mamy DIY – 10 propozycji, które ją zachwycą

14.07.2023

Pomysły na prezent dla mamy DIY – bo nic tak […]

Dlaczego warto kupić sofę od polskiego producenta?

Wybierając sofę do salonu, często szukamy wyjątkowych mebli sprowadzanych z […]

Baterie łazienkowe naścienne czy podtynkowe- które wybrać?

Z łazienki korzystamy kilka razy dziennie. Wygodna, nowoczesna i co […]