Informacyjnie ze świata > Dom i Wnętrza > Dlaczego warto kupić sofę od polskiego producenta?

Dlaczego warto kupić sofę od polskiego producenta?

27.09.2023

Dlaczego warto kupić sofę od polskiego producenta?

Wybierając sofę do salonu, często szukamy wyjątkowych mebli sprowadzanych z najróżniejszych zakątków świata. Marzą nam się bowiem wspaniałe zestawy wypoczynkowe, zaprojektowane przez wybitnych designerów. Niestety zapominamy wtedy, że również i w naszym kraju prężnie rozwija się przemysł meblarski. Obecnie wszelkie modele sof pochodzące z rodzimych fabryk są niezwykle łatwo dostępne. Przy okazji zachwycają swoich nabywców pod wieloma względami. Jakimi? Dlaczego w ogóle warto kupić sofy nowoczesne od polskiego producenta? Sprawdźmy to na przykładzie marki Puszman meble. Zastanowimy się nad tym w dzisiejszym artykule!

Dlaczego warto kupić sofę polskiego producenta?

Idąc do sklepu spożywczego czy hipermarketu starasz się wybierać wyłącznie artykuły wyprodukowane w Polsce? Przeglądając oferty odzieżowych sieciówek zastanawiasz się, dlaczego większość ubrań sprowadzana jest z Chin czy Tajlandii? Niemalże wszystko, czym się otaczamy oraz co znajdziemy w centrach handlowych, niestety nie pochodzi z naszego rodzimego rynku. Będąc świadomym konsumentem oraz obywatelem, warto pamiętać, by szukać produktów z oznaczeniem “Made in Poland”. Wspieramy w ten sposób polską gospodarkę oraz możemy liczyć na wysoką jakość wyrobów. Zasada ta dotyczy każdego artykułu, który dostępny jest w sprzedaży – również sof oraz narożników. Dlaczego jednak tak naprawdę warto kupić polskie meble?

Sofa w salonie

Powód nr 1: firmy z wieloletnią tradycją

Obecnie na terenie Polski działa wiele firm meblowych. Większość z nich posiada bardzo duży staż na rynku i może pochwalić się naprawdę długim okresem prowadzenia działalności. Marka Puszman powstała w 1955 roku. Od tamtej pory wiele się zmieniło, jednak jedna rzecz pozostała taka sama. Jest nią nasza troska o zaspokojenie potrzeb klienta. Przez cały okres działalności uczyliśmy się, jak tworzyć meble, które zachwycą każdego. Ciągle szliśmy do przodu, wprowadzaliśmy nowe rozwiązania i nadal to robimy. Zapewne w podobny sposób postępuje każda inna polska firma. Wy, jako klienci, macie dzięki temu gwarancję, że otrzymacie gotowy produkt, który zachwyci Was pod każdym względem. 

Powód nr 2: wysoka jakość wykonania

Polskie sofy czy narożniki zdecydowanie przewyższają swoje zagraniczne odpowiedniki pod względem jakości wykonania. Każdy szczegół jest w nich dokładnie dopracowany. Po zakupie takiego mebla można mieć zatem pewność, że będzie on prezentował się idealnie i posłuży przez naprawdę długi czas. W razie ewentualnych usterek czy nieprawidłowości nie będzie również problemów z ich naprawieniem lub skorzystaniem z przysługującej na sofy gwarancji. Wszystko załatwiane jest na terenie kraju, dlatego też można liczyć na sprawną i fachową obsługę. 

Powód nr 3: jedynie najwyższej jakości materiały

W Polsce swoje siedziby mają nie tylko firmy meblarskie, ale także i koncerny zajmujące się np. produkcją tkanin czy innych materiałów niezbędnych do wyprodukowania sofy. Właściciele zakładów produkcyjnych nie muszą zatem tak naprawdę niczego sprowadzać z zagranicy. Wszystko jest bowiem na miejscu. Dzięki temu każdy nabywca może liczyć na najwyższej jakości półprodukty cechujące się długą żywotnością oraz trwałością. Sofy są dzięki temu odporne na zniszczenia, pięknie się prezentują i zachwycają niemalże każdą osobę, która na nie spojrzy. Jeśli zatem zależy wam na “tym czymś”, zdecydowanie warto postawić na polską jakość!

Powód nr 4: wyjątkowy design i nowoczesne rozwiązania

Polski przemysł meblowy rozwija się w niezwykle szybkim tempie. Producenci starają się zaspokoić potrzeby swoich odbiorców, dlatego też korzystają z innowacyjnych rozwiązań oraz technik. Do tego każdego dnia pracują nad projektami, które będą wyróżniały się niesamowitym designem oraz funkcjonalnością. Nie musimy zatem obawiać się, że meble sprowadzane z zagranicy będą wyglądały lepiej niż te produkowane w Polsce. Wystarczy jedynie poświęcić odpowiednią ilość czasu na szukanie swojego wymarzonego zestawu, który zachwyci nas zarówno designem, jak i użytecznością. 

Powód nr 5: adekwatna cena

Meble produkowane na terenie naszego kraju najczęściej posiadają cenę adekwatną do ich jakości. Nie musimy zatem obawiać się o poniesione przez nas koszty. Każdy z nas będzie w stanie znaleźć model dopasowany do swoich oczekiwań oraz możliwości finansowych. Pamiętajmy, że produkty wielkogabarytowe sprowadzane z zagranicy będą najczęściej dużo droższe, ponieważ muszą zostać w jakiś sposób przetransportowane. W większości przypadków bardziej zatem opłaca się wybrać polskiego producenta.

Powód nr 6: idealne dopasowanie do osobistych preferencji

Większość mebli tapicerowanych zakupionych u polskiego producenta możemy dopasować do osobistych preferencji. Każdy nabywca jest w stanie wybrać dowolny materiał obiciowy czy zdecydować się na dodatkowe elementy. W przypadku zagranicznych towarów niestety nie mamy takiej możliwości, a jeśli już występuje taki wariant, czas oczekiwania na dostawę potrafi przerazić niemalże każdego. Gdy zależy nam zatem na personalizacji, o wiele lepiej nabyć sofę w Polsce i poczekać na nią 2-6 tygodni, niż wyczekiwać nawet kilka miesięcy na model z zagranicy. 

Co jeszcze warto brać pod uwagę?

Wyżej wymienione aspekty powinny przekonać nas do tego, by sięgać po meble polskich producentów. Zapewne część osób nadal nie jest przekonana do takiego rozwiązania. Warto zatem podkreślić jeszcze dwa niezwykle ważne fakty, które powinny ostatecznie utwierdzić nas w przekonaniu, że elementy wyposażenia produkowane w Polsce są godne naszej uwagi. Co mamy na myśli? 

Aspekty ekologiczne

Transport mebli oraz innych dużych elementów wyposażenia jest niezwykle ciężki i kosztowny. Warto jednak pamiętać, że podczas przewozu wszelkich towarów niezwykle cierpi nasza planeta. Ciężarówki, kontenerowce czy samoloty emitują bowiem bardzo dużą ilość zanieczyszczeń. Kupując sofę wyprodukowaną na terenie naszego kraju, również musimy przewieźć ją pod wskazany adres, jednak są to zdecydowanie mniejsze odległości. Jeśli zatem ktoś nie był przekonany do wyżej wymienionych powodów, mamy nadzieję, że aspekty ekologiczne zaczęły do niego przemawiać. 

Sofa - polski producent

Aspekty społeczne

Chyba każdy, chociaż raz w życiu, widział w mediach materiały ukazujące warunki pracy, które niestety niejednokrotnie są standardem np. w krajach azjatyckich. Pracownicy nie mają tam niemalże żadnych praw i pracują ponad swoje siły. Na szczęście w Polsce jest całkowicie inaczej. Każda osoba zatrudniona w rodzimej fabryce mebli może liczyć na komfortowe warunki pracy, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy czy wynagrodzenie adekwatne do stanowiska. Lepiej zatem wspierać właśnie takie firmy niż te, które źle traktują swoich pracowników, prawda?

Polska sofa – styl i elegancja na najwyższym poziomie

Meble tapicerowane produkowane w Polsce są naprawdę wyjątkowe. Niemalże każdy model charakteryzuje się ciekawym designem oraz wysoką jakością wykonania. Niejednokrotnie sofa, która opuściła naszą rodzimą fabrykę, jest o wiele piękniejsza niż taka sprowadzana z najdalszych zakątków świata. Planując remont mieszkania czy też po prostu wymieniając zestaw wypoczynkowy na nowy, zdecydowanie warto zatem poszukać sofy w ofertach polskich firm meblowych. 

Mogą Ci się również spodobać

Najdziwniejsze dania polskie

12.05.2022

Polska kuchnia na pewno wszystkim kojarzy się przede wszystkim z […]

Oryginalne włoskie produkty – jak je rozpoznać i gdzie szukać?

Włochy są światowym symbolem doskonałego smaku, tradycji kulinarnych i wysokiej […]

Baterie łazienkowe naścienne czy podtynkowe- które wybrać?

Z łazienki korzystamy kilka razy dziennie. Wygodna, nowoczesna i co […]