Zabytkowo-imiprezowy Przemyśl

Przemyśl jest miasteczkiem leżącym we wschodniej części województwa podkarpackiego, tuż przy granicy z Ukrainą. Dobre skomunikowanie z resztą kraju sprawia, że każdego roku jest on chętnie odwiedzany przez wielu turystów.

Baza noclegowa działająca w Przemyślu jest dosyć zróżnicowana [i jest tutaj: meteor-turystyka.pl]. Bez trudu można tu znaleźć zarówno luksusowy hotel, jak i przytulne schronisko, w którym nocleg nie kosztuje fortuny. Im obiekt noclegowy znajduje się bliżej centrum, tym z pewnością ceny w nim będą wyższe. Oprócz lokalizacji warto zwrócić uwagę przy wyborze miejsca noclegowego również na dodatkową ofertę, jaką dany ośrodek proponuje swoim gościom. Niektóre obiekty oferują między innymi wykup całodziennego wyżywienia lub wycieczki po najciekawszych zakamarkach w okolicy. Chociaż miejsc noclegowych jest dosyć dużo, to zawsze na etapie planowania urlopu warto zarezerwować nocleg, aby po przyjeździe na miejsce uniknąć przykrej niespodzianki. W dobie internetu w jednej chwili można porównać kilka ofert wypoczynkowych, są one dostępne po wpisaniu w przeglądarkę hasła “noclegi Przemyśl”.

To niewielkie miasto, które zamieszkiwane jest przez około sześćdziesiąt pięć tysięcy osób słynie przede wszystkim z ciekawej architektury. Do najważniejszych zabytków w mieście zaliczają się przede wszystkim Zamek Kazimierzowski wzniesiony na niewielkim wzgórzu, oraz dwie okazałe archikatedry, jedna obrządku rzymskokatolickiego, a druga prawosławnego. Godne uwagi są również zabudowania fortyfikacyjne, składające się na Twierdzę Przemyśl, która jest trzecim co do wielkości obiektem obronnym w Europie.

W ciągu całego roku w Przemyślu dużo się dzieje. Organizowane są liczne koncerty oraz inne wydarzenia o charakterze kulturalnym. Odbywają się tu między innymi: Procesja Palmowa, Jarmark Rękodzieła Regionalnego, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Ogólnopolski Rajd Twierdza Przemyśl czy Festiwal Kultur i Kresowego Jadła. Imprezy te cieszą się dużą popularnościom zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i wśród turystów.

Przemyśl to bardzo turystycznie miasteczko, do którego z roku na rok przybywa coraz więcej turystów. Władze miasta dokładają wszelkich starań, aby region ten jeszcze bardziej spopularyzować wśród wczasowiczów. Przemyśl stanowi dobrą bazę wypadową do Lwowa, do którego podróż z Przemyśla trwa niespełna godzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *