Zabytki, ciekawe szlaki, parki rozrywki – atrakcje w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba to bardzo popularne miasto, w okolicy którego znajdziemy mnóstwo atrakcji. Jest to idealne miejsce na spędzenie wakacji letnich, jak i ferii zimowych. Bogata oferta bazy noclegowej, wysoki standard i dobra lokalizacja noclegów w Szklarskiej to ważne atuty. Znajdziemy tam również wiele ciekawych miejsc.

Jednym z takich jest kościół p. w. Niepokalanego Serca NMP. Pochodzi on z czasów drugiej połowy XVIII wieku. Kościół ten posiada bardzo bogatą, ciekawą historię, w jego budowie, ozdabianiu brali udział najwybitniejsi artyści a fundatorami były największe osobistości danych czasów. Każdy element ma swoją indywidualną historię, jak dzwony czy organy. Dla miłośników górskiej wędrówki polecić można Wysoki Kamień. Jest to szczyt o wys. 1058 m n.p.m. Znajduje się on na zachód od Szklarskiej Poręby. Jest to nie tylko zwykła wycieczka, ponieważ na szczycie góry rozciąga się przepiękna panorama na Karkonosze, Góry Izerskie i pasmo Gór i Pogórza Kaczawskiego. Ponadto będąc tam warto poznać bogatą historię tego miejsca.

Kolejną górą wartą polecenia jest Złoty Widok, pomimo wysokości 610 m n.p.m. zachwyca ona swoimi widokami, zresztą od przepięknego widoku pochodzi nazwa tej góry. Należy jednak wiedzieć, że jest to strome zbocze góry, ale będąc tam zobaczymy z daleka Śnieżkę oraz Szrenicę. Widać również pasmo Karkonoszy, a w pobliżu tego miejsca znajduje się grób Karkonosza, warto zaznajomić się z ciekawymi legendami na jego temat.

Dla dzieci również znajdzie się znakomita atrakcja, którą zapamiętają na bardzo długo czas. Jest to Dinopark. Zobaczymy tam kilkadziesiąt dinozaurów, oczywiście są to rekonstrukcje, ale bardzo dobrze odtworzone w skali 1:1. Oprócz okazów dinozaurów znajduje się tam kino 3D wraz z ruchomymi fotelami, efektami wodnymi oraz wiatrem. Poza tym jest tam ogromny dwupoziomowy plac zabaw i piaskownica ze szkieletem dinozaura. Jest tam również sporych wielkości park linowy „Małpi Gaj” oraz plac dmuchanych zjeżdżalni, zamków i innych atrakcji oraz kolejka Flinstonów i wioska indiańska. Znajduje się tam również możliwość gry w paintball.

Szklarska Poręba to miasta dla każdego, to dobry wybór na wakacje zarówno dla sportowców, rodziny z dziećmi czy jako wyjazd przyjaciół. Spełnia one wszelkie wymagania turystów pod względem bazy noclegowej oraz atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *