Wypoczynek w Sorkwitach na Pojezierzu Mrągowskim

Co roku w sezonie wiele osób wyjeżdża na urlop na Mazury, aby tam wypoczywać wśród niezliczonych jeziorek i gęstych lasów. Na wczasowiczów czeka sporo ciekawych miejscowości w rejonie Pojezierza, a baza noclegowa wciąż się rozwija i wzbogaca o nowe ośrodki.

Wśród wielu kurortów wyróżniają się Sorkwity, niewielka miejscowość leżąca w sercu Mazur. Stąd już blisko do wielu znanych miejscowości, a liczne jeziora, rzeki i kanały stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku nad wodą. Ta osada została założona w XIV wieku przez Krzyżaków na Pojezierzu Mrągowskim. Ulokowano ją pomiędzy dwoma pięknymi jeziorami – Gielądzkim oraz Lampackim. Miejscowość leży na czystych, ekologicznych terenach, oddalonych od przemysłu oraz otoczonych lasami, które dodatkowo przefiltrowują powietrze i wzbogacają je w olejki eteryczne z drzew iglastych. Nie bez powodu tak wielu letników decyduje się na przyjazd właśnie do Sorkwit, gdyż tu czeka na nich wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Tutejsze jeziora i rzeki, których wokół kurortu leży naprawdę sporo, przyciągają wszelkich miłośników rekreacji nad wodą. W okolicy znakomite warunki do uprawiania swojego hobby znajdą wędkarze, na których czeka tu wiele łowisk, zarówno nad jeziorami, jak i nad rzekami. Również zwolennicy sportów wodnych chętnie skorzystają z wypożyczalni sprzętu zlokalizowanych nad popularnymi akwenami lub wybiorą się na spływ kajakowy po Krutyni, który właśnie tu ma swój początek. W samej miejscowości warto obejrzeć neogotycki pałacyk z czerwonej cegły, przypominający stary, średniowieczny zamek obronny. Budowlę ozdobiono licznymi wieżyczkami i basztami. Obecnie w odrestaurowanym gmachu zlokalizowano hotel i restaurację. Ciekawostkę stanowi także zlokalizowany nieopodal pałacu kościół ewangelicko-augsburski, który wybudowano w stylu barokowym. W jego wnętrzu należy zwrócić uwagę na ozdobne kolumny korynckie, które podtrzymują sklepienie oraz XVII-wieczny ołtarz renesansowy i kazalnicę.

Gościom, którzy zabukowali sobie tam noclegi [klik ➩meteor-turystyka.pl], Sorkwity z pewnością przypadną do gustu. Urocze miasteczko z pięknym pałacem i kościołem leży pomiędzy dwoma wspaniałymi jeziorami, w czystym regionie Mazur, bezpośrednio na starcie początkowego odcinka słynnego szlaku kajakowego Krutyni. To znakomite miejsce na pobyt wakacyjny dla wszystkich zwolenników rekreacji nad wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *