Walory przyrodnicze Kruklanek

Co roku wielu urlopowiczów decyduje się na spędzenie wakacji nad jeziorami, w otoczeniu pięknej przyrody. Turyści, którzy przyjadą na Mazury, mogą cieszyć się wypoczynkiem nad urokliwymi jeziorami, otoczonymi gęstym pasem lasu. Dzięki oddaleniu tutejszych miejscowości od zakładów przemysłowych oraz dodatkowej filtracji powietrza przepływającego przez tutejszą puszczę, goście mogą cieszyć się korzystnym mikroklimatem i czystym, świeżym powietrzem.

Wczasowicze, których przyciągnęła baza noclegowa w gminie Kruklanki, z pewnością docenią spore walory przyrodnicze i turystyczne tej okolicy. Specyficzna rzeźba terenu została ukształtowana pod wpływem ostatniego zlodowacenia, które pozostawiło po sobie liczne wzniesienia morenowe oraz doliny i zagłębienia. W części z nich powstały jeziora polodowcowe, takie jak Gołdopiwo [https://pl.wikipedia.org/wiki/Go%C5%82dopiwo], Sołtmany oraz Żywe, natomiast płytsze doły bezodpływowe przekształciły się w torfowiska i bagna. Dzięki temu wczasowicze mogą tu podziwiać piękne i zróżnicowane krajobrazy oraz spędzać urlop otoczeni bogatą fauną i florą.

Kruklanki stanowią szczególnie przyjemnie miejsce na wypoczynek, z uwagi na otaczającą miejscowość majestatyczną Puszczę Borecką, w której spotyka się grupy roślinne utworzone w sposób naturalny i nietknięte ręką człowieka. Warto zwrócić uwagę, jak odmiennie od typowych lasków podmiejskich wygląda taka prawdziwa, prastara puszcza. Pobliskie lasy stanowią znakomite miejsce do spacerów na łonie natury, a pod koniec sezonu można tu nazbierać sporo grzybów. Miłośnicy ornitologii bez problemu zaobserwują tu liczne gatunki ptaków lądowych i ziemno-wodnych. Liczne mniejsze i większe jeziorka pozwalają na kąpiele, plażowanie, uprawianie sportów wodnych i wędkarstwo w atrakcyjnym przyrodniczo otoczeniu. Tutejsze akweny uważa się za szczególnie urokliwe, z uwagi na nieregularność ich linii brzegowych oraz zmienną wysokość zarówno dna zbiorników, jak i ich brzegów.

Wczasowicze bardzo chętnie rezerwują tutaj wakacyjne noclegi [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,kruklanki,0.html]. Kruklanki to niewielka, ale przepięknie położona wioska, otoczona urokliwymi jeziorami i majestatyczną puszczą. Nie ma tu takiego natłoku gości, jak w znanych kurortach, więc można doskonale wypocząć w tutejszych pensjonatach. Na łonie okolicznej przyrody bez problemu spędzi się bardzo aktywne, udane wakacje, wędrując po lasach, plażując i uprawiając sporty wodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *