W jakie miejsca zajrzeć w Górach Sowich?

W ostatnich latach Góry Sowie stały się coraz chętniej wybieranych przez turystów miejscem. Chociaż dla wielu osób ogromną przeszkodę stanowi odległość dzieląca Góry Sowie i najodleglejsze zakątki kraju (jak na przykład Mazury) to jednak i tak warto wybrać się w te przepiękne okolice chociaż raz w życiu. Znajdziemy tutaj przepiękne miejsca, które warto odwiedzić, a zachwycająca przyroda sprawi, że niejednokrotnie zamarzymy o powrocie w te okolice. Co znajdziemy w Górach Sowich? Dlaczego warto przyjechać w te strony?

Jakie atrakcje turystyczne koniecznie powinniśmy zobaczyć przebywając w okolicach? Góry Sowie to przede wszystkim piękna i nieujarzmiona przyroda. W tych stronach przygotowanych zostało dla turystów wiele szlaków pieszych, dzięki którym możemy poznawać tutejsze wzniesienia. Warto wybrać się na pewno na szczyt Kalenicy, na którym znajduje się wieża widokowa. Widok, jaki możemy podziwiać ze szczytu tej 20 – metrowej wieży jest naprawdę imponujący. Oczywiście warto wybrać się także na inne piesze trasy turystyczne w okolicach i zdobyć także niższe szczyty. Góry Sowie pod względem trudności i długości tras są bardzo zróżnicowane a to sprawia, że znajdziemy tutaj zarówno mniej wymagające trasy odpowiednie dla osób starszych i dzieci, jak i miejsca, w które lepiej wybierać się tylko po odpowiednim przygotowaniu. Taka różnorodność wpływa na to, że przyjechać w te strony warto w każdym wieku.

Oprócz bardzo atrakcyjnych warunków przyrodniczych znajdziemy tutaj także i miejsca o zupełnie innym charakterze. Warto na pewno zwrócić uwagę na okoliczne zabytki architektoniczne i historyczne. Należą do nich na pewno ruiny zamku w Owieśnie czy Pałac Magnisów i kościół pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Bożkowie. Warto zajrzeć również do podziemnego miasta Osówka, które jest jedną z największych atrakcji turystycznych w tym regionie. W okolicach Gór Sowich znajdziemy więcej podziemnych atrakcji, jak na przykład Sztolnie Walimskie. To wszystko sprawia, że pobyt w tych okolicach na pewno nie będzie nudny! Do wypoczynku w Górach Sowich zachęca także fakt, że z roku na rok oferta noclegowa (Góry Sowie) w tych okolicach jest coraz lepiej przygotowana na kolejnych turystów. Możemy znaleźć tutaj naprawdę komfortowe i niedrogie noclegi. Góry Sowie to zatem idealne miejsce na przykład na urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *