W Dusznikach-Zdroju aktywnie!

Duszniki Zdrój to jedno z uzdrowiskowych miast Polski, zlokalizowane w południowo-zachodniej części. Miasteczko to zostało założone już na przełomie X i XI wieku n. e., prawa miejskie otrzymało dopiero po upływie kilkuset lat, a dokładniej w XIV wieku. Poza 5000 tyś. mieszkańców, na co dzień odnajdziemy tutaj wielu turystów oraz kuracjuszy. Urok miasta, mnogość atrakcji turystycznych, zabytkowe budowle, ciekawe wydarzenia kulturalne ale przede wszystkim baza noclegowa (), która ułatwia wyszukiwanie miejsca do odpoczynku sprawia, że co roku przyjeżdża tutaj wiele osób. Będzie odpowiednim miejscem dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas oraz wypoczywać na świeżym powietrzu.

Na terenie miasta odnajdziemy sieć siłowni miejskich, które zostały zaopatrzone w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń. Obiekty te cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza ze względu na fakt, że co tydzień na każdej siłowni miejskiej organizowane są bezpłatne zajęcia z instruktorami fitness, którzy pokazują zestawy ćwiczeń oraz sposób ich prawidłowego wykonywania. Zajęcia te prowadzone są w kilku grupach, najbardziej popularne są wśród seniorów, dla których są one ciekawą rozrywką.

W Dusznikach odnajdziemy bardzo popularny w tej części Polski ośrodek sportów zimowych. Jest on zlokalizowany na wysokości od 650 metrów do 675 metrów nad poziomem morza. To jeden z najbardziej nowoczesnych ośrodków sportowych w naszym kraju. Stworzone zostały tu liczne trasy biegowe, które podzielone są według stopnia trudności. Sztuczne naśnieżanie oraz 8-metrowa szerokość tych szlaków sprawiła, że w miejsce to przyjeżdżają na treningi osoby, które profesjonalnie zajmują się jazdą na nartach biegowych oraz zjazdowych. Wszystkie trasy posiadają oświetlenie. Na terenie obiektu funkcjonuje również bezpłatny parking. Przy ośrodku tym działa wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Bardzo ciekawą alternatywą do jazdy na nartach jest działająca na tym terenie strzelnica, która spełnia wszystkie wymagania bezpieczeństwa i posiada najnowszy sprzęt. Co roku odbywają się również zawody w narciarstwie biegowym, które sprowadzają tutaj wielu amatorów tego sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *