Wybieramy symboliczny prezent dla maturzysty

Matura jest jednym z najważniejszych egzaminów w naszym życiu. Jest sprawdzianem, który często decyduje o całej przyszłości, a przynajmniej o wymarzonych studiach. Przygotowania do matury są żmudne i wymagają sporo wysiłku, poświęcenia oraz samozaparcia. Warto więc wynagrodzić zarówno świetne wyniki, jak i sam trud przygotowań do tego egzaminu dojrzałości. Jaki symboliczny prezent możemy podarować maturzyście?

Dlaczego warto obdarować maturzystę?

Egzamin maturalny, nazywany także egzaminem dojrzałości, jest symbolicznym wejściem w dorosłość. Często wiąże się z wyjazdem na studia do innego miasta, czasem nawet na drugi koniec Polski lub za granicę. Wynik matury ma ogromny wpływ na kierunek studiów oraz przyszłą karierę młodego człowieka. Nic więc dziwnego, że maturzyści poświęcają sporo czasu oraz wysiłku na odpowiednie przygotowanie się. Symboliczny prezent, który im podarujemy, stanie się samoistną pamiątką tego wydarzenia i pokaże młodemu człowiekowi, że go wspieramy i jesteśmy z niego naprawdę dumni. Wynagrodzi mu cały stres i trud oraz, jeśli dobrze wybierzemy, pomoże odpowiednio ruszyć w przyszłość.

Wieczne pióro lub długopis, czyli wyprawka na studia

Wieczne pióro (np. z grawerem) to najbardziej klasyczny i sprawdzony prezent dla maturzysty. Tego typu podarunek zostanie z młodym człowiekiem na lata i może być przez niego używany na studiach, jednocześnie przypominając mu o wsparciu bliskich. Najlepiej sprawdzi się pióro Waterman Paris lub Waterman Graduate, które są bardzo eleganckie i subtelne, o prostej sylwetce i klasycznym wzornictwie. Alternatywą dla maturzystów, którzy nie przepadają za pisaniem piórem, będzie markowy długopis, np. długopis Waterman Paris. Jest to produkt luksusowy, domknięty elegancką, polerowaną nasadką z grawerem, który wzorowany jest na strukturze kryształu. Wysokiej jakości długopis pozwoli na napisanie nie jednego egzaminu na studiach. Jeśli chcemy maturzyście podarować całą wyprawkę, warto to zestawu dołożyć długopis Sorento, cienkopisy Staedtler, ołówek automatyczny Staedtler, a także niezwykle praktyczny kołozeszyt z przekładkami na notatki z zajęć.

Zegarek lub biżuteria z grawerem

Aby wynagrodzić młodemu człowiekowi silny stres związany z maturą i upamiętnić to symboliczne przejście w dorosłość, dobrym pomysłem jest podarowanie mu dobrej jakości zegarka. Możemy wybierać spośród sportowych, a nawet elektronicznych modeli lub zdecydować się na klasyczny zegarek ze skórzanym paskiem. Ważne, aby z tyłu koperty wygrawerować datę lub znaczący napis, dzięki któremu prezent będzie pamiątką. Dla maturzystek świetnie sprawdzi się także biżuteria, np. prosty, złoty naszyjnik. I tutaj również, tak jak w przypadku zegarka, warto umieścić grawer, który sprawi, że podarunek stanie się wyjątkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *