Szlaki turystyczne w Bystrzycy Kłodzkiej

Na Dolnym Śląsku w Kotlinie Kłodzkiej leży urokliwe stare miasto – Bystrzyca Kłodzka, od lat stanowiące sporą atrakcję dla przyjeżdżających tutaj zwiedzających. Znajduje się tu wiele zabytków pochodzących z okresu średniowiecza, poczynając od pomników, poprzez kościoły, aż po elementy architektury miejskiej. Niemniej jednak, tutejsza baza noclegowa przyciąga nie tylko wielbicieli dawnej architektury, kultury i sztuki, ale także tych, którzy lubią podziwiać cuda natury, otaczające osadę. Wybierając Bystrzycę Kłodzką jako miejsce wypoczynku, warto zarezerwować wcześniej miejsce noclegowe. Można to zrobić za pomocą internetu. Dobre oferty noclegowe przygotowały tutejsze hotele, hostele, pensjonaty, a nawet kwatery prywatne.

Ciekawą okolicę miasta można zwiedzać na wiele sposobów. Na terenie lokalnego nadleśnictwa wyznaczono kilka ścieżek edukacyjnych, które pomagają spacerowiczom zapoznać się z niezwykłą fauną i florą regionu. Te krótkie, ale niezwykle malownicze trasy wyposażono w pouczające tablice, przybliżające wędrowcom skarby natury i zjawiska zachodzące w otaczającej miasto przyrodzie. Przez ten kurort przebiega trasa dla zmotoryzowanych zwiedzających, prowadząca przez miejscowości pomiędzy Kłodzkiem a Bystrzycą. Po drodze mija się miejsca o sporych walorach historycznych i kulturowych oraz punkty obserwacyjne. Ciekawostkę stanowi także transgraniczny szlak prowadzący śladami niderlandzkiej królewny Marianny Orańskiej, który powstał dzięki dotacji unijnej, w celu promowania lokalnej turystyki.

W samej Bystrzycy Kłodzkiej wyznaczono miejską trasę turystyczną, prowadzącą przez najpiękniejsze zakamarki tej średniowiecznej miejscowości. Spacerując malowniczymi uliczkami, można podziwiać pozostałości starej miejskiej infrastruktury, liczne obiekty kultu religijnego oraz urokliwe detale architektoniczne, widoczne między innymi na fasadach zabytkowych kamienic.

Przez otaczające miasto tereny podgórskie prowadzą z kolei liczne szlaki piesze i rowerowe przeznaczone do turystyki krajoznawczej. Dzięki trasom wyznaczonym przez PTTK, goście mogą poznawać walory przyrodnicze okolicy, lokalną kulturę i sztukę oraz sylwetki znanych postaci z kart historii. Część szlaków przystosowano do uprawiania nordic walkingu, starając się zachęcić także seniorów do aktywnego wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *