Międzygórze – Perła Sudetów

Międzygórze to mała wieś, leżąca w województwie dolnośląskim, na terenie powiatu kłodzkiego. Jest to jedna z chętniej wybieranych baz noclegowych w całych polskich Sudetach. A to za sprawą licznych okolicznych atrakcji turystycznych.

Będąc w Międzygórzu, można podziwiać tutejszą piękną architekturę, a także poznać ciekawe zakamarki wśród przyrody Masywu Śnieżnika. Na turystów czekają tu liczne szlaki turystyczne, które można pokonać własnymi siłami lub wspomóc się rowerem. Zimą wiele osób przybywa, by korzystać z uroków ośrodka narciarskiego Czarna Góra. Przygotowano też wiele przytulnych noclegów dla turystów. Międzygórze może zaproponować noclegi m.in. w kilku pensjonatach, ośrodkach wczasowych, willach czy pokojach na wynajem.

W Masywie Śnieżnika znajdziemy wiele ciekawych miejsc, gdzie powinniśmy się wybrać. Jednym z wniesień, które warto zobaczyć, jest Igliczna. Na jej zboczu znajduje się schronisko górskie, skąd rozciąga się przepiękny widok na cały masyw. W okolicy jest także Sanktuarium Maria Śnieżna. Początkowo przyniesiono tu jedynie figurę, dla której w późniejszych latach zbudowano drewnianą kaplicę. Następnie w 1781 roku rozpoczęła się budowa sanktuarium. Później pojawiało się tu coraz więcej wiernych, więc dobudowano m.in. wieżę i plebanię. Bywał tu także biskup Karol Wojtyła, a już jako papież dokonał koronacji figury, która się tu znajduje.Dojść tu można z Międzygórza kilkoma szlakami.

Innym szczytem w okolicy, gdzie warto się wybrać, jest Czarna Góra. Na jej zboczach powstał ośrodek narciarski, który działa już od przeszło 20 lat. Znajdują się tu szerokie trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności, a także trasa dla narciarstwa biegowego. Zjazdy są sztucznie naśnieżane oraz częściowo oświetlone. W okolicy funkcjonuje także duża baza gastronomiczna, a goście cenią sobie także szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu oraz duży parking. Chętnie odwiedzaną ciekawostką przyrodniczą w okolicy Międzygórza jest też wodospad Wilczki. Jest on niedaleko centrum miejscowości, można go oglądać bez dodatkowych opłat. Powstał na uskoku tektonicznym, a jego wysokość to ponad 22 metry. Jest to drugi pod względem wielkości wodospad w Sudetach. W okolicy można się także wybrać na spacer po zaporze, która znajduje się około pół kilometra od wodospadu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *